1977 yılında Kars´ta dünyaya gelen Tuğba EKİNCİ dört kişilik çekirdek bir ailenin kızı olup, annesi Havva EKİNCİ Konya Selçuk Üniversitesi Hemşirelik bölümü mezunu, babası İTÜ İnşaat Mühendislik Fakültesi mezunudur. Ablası bir çocuk annesi olup ev hanımıdır.

Tuğba EKİNCİ, liseden mezun olduktan sonra ailesinin uygun görüp evlendiği hepimizin yakından tanıdığı sanat ile iç içe olan ÖZBİLEN ailesinin desteği ile eski eşi hem müzisyen hem basketbolcu Fatih ÖZBİLEN ile her gittikleri ilde yapımcı ve yönetmenler tarafından dikkatleri üzerine çekmeyi başarıp tüm aldığı teklifleri değerlendirmiştir.
Bunların başında modellik, sunuculuk, oyunculuk ve süpriz şekilde hepimizin hayranlıkla dinlediği "O ŞİMDİ ASKER" adlı şarkı ile sahnelere ilk adımını sağlam bir şekilde atmıştır.
Sahnelere atıldıktan sonra sunuculuk oyunculuk ve bir çok televizyon proje teklifleri almış ancak konser akışları ve yıllık projelerine ters düştüğü için olumlu cevap vermemiştir.
Önümüzdeki yıllarda sanat hayatında kendi cast'nı ve prodüksiyon şirketini kurup yapımcı kimliği ile Türk Sinemasında Tuğba EKİNCİ ismini büyütmeyi hedeflemiştir.
Tüm bunları yaparken uzun soluklu bir TV Sunuculuk projesinde bulunduğu takdirde bugüne kadar yapılmış olanlardan daha başarılısını sergilemeye çalışacaktır.

Şimdiye kadar hayrı, şerri öğretmiş tüm dostlarıma ve hayranlarıma saygı ve sevgilerimle…

Tuğba EKİNCİ
Menejer :  Sultan ÖZTÜRK
E-mail :  sultanproduksiyon@gmail.com Tel :  +90 0536 333 95 95
Sermak Bilisim Teknolojileri